Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Vuoden Belgi 2018 - ensimmäinen päivitys. Ilmoita puutteista/tarkastettavista asioista pikaisesti!

Lisätty 14.03.2019

Ensimmäinen päivitys Vuoden 2018 belgikilpailuun osallistuneista. Ilmoittakaa puutteista/tarkastettavista asioista pikaisesti SÄPOlla kettunenarja1@gmail.com Vastaan mahdollisimman pian = päivystän sähköpostia

Nyt tärkeintä = kiireellisintä on saada oikeat palkittavat eli että nuo ensimmäiseksi sijoittuneet ovat oikein. Saadaan oikeat koirakot toimintakertomukseen. Palkinnot tilataan siis vain ensimmäisille, kuten Belgianpaimenkoirat-lehdessä mainittiin.


VUODEN BELGIT 2018
VUODEN KÄYTTÖKOIRA
mn Harmaahurstin Jennimari / Piia & Jani Heinilä
MONIPUOLISUUS/HARRASTUSBELGI
1. tu Flammeus U Should Know Me / Iida Rinne 23/7
gn Sonata A av Thargelion / Heidi Kailio 16/4
mn Tämä On Iltatähti / Tarja Lamminen 16/4
gn High-Spirited Cuutamo / Riika Tolonen 14/4
tn Off Line’s On Time / Vivian Slätis 12/5
tn Domina / Janica & Anitta Nurminen 12/4
mu Kutinan Xuurvili / Eija Heinonen 12/3
gu Finn Noir Marquis / Mari Kiuru & Kim Kurki 11/3
tn Dordilla Lucille / Nina Petäsnoro 8/4
tn Macnillian You’ll Never Walk Alone / Pernilla Tallberg 8/4
tu Ketunpolun Kooky Dice / Aino Lakiasuo 8/3
mn Aika Paha Annos / Janina Wallgren 6/3
ln Smalltalk’s Bittersweet / Tiina Hakkarainen 6/3
PK-KOIRAT
ULLA TIKKASEN PALKINTO
1. mu Kutinan Xuurvili / Eija Heinonen 855/3
mu Parendo Vinces Play The Game / Marja-Leena Hituri 850/3
mn Harmaahurstin Jennimari / Piia & Jani Heinilä 847/3
mn Tämä On Iltatähti / Tarja Lamminen 843/3
mu Parendo Vinces Alexander / Krista Saari 837/3
gn Sonata A av Thargelion / Heidi Kailio 823/3
mn Dubion Oolalaa / Minna Tirkkonen 820/3
gu Eloisa Ralli / Erja Juvakka 817/3
mn Giramin Elfrida / Kati Leppänen 817/3
mu Taikatalven Firecracker / K & M Raisola 777/3
JÄLKI
1. mu Kutinan Xuurvili / Eija Heinonen 55/3
mu Taikatalven Firecracker / K & M Raisiola 23/3
gn High-Spirited Cuutamo / Riika Tolonen 22/2
mn Harmaahurstin Jennimari / Piia & Jani Heinilä 20/2
mn Giramin Elfrida / Kati Leppänen 15/2
gn Sonata A av Thargelion / Heidi Kailio 15/2
HAKU
1. mn Tämä On Iltatähti / Tarja Lamminen 35/2
mn Dubion Oolalaa / Minna Tirkkonen 32/3
mn Pysäkin Fiona / Henna Syrjälä 17/1
gn High-Spirited Cuutamo / Riika Tolonen 10/1
VIESTI
1. mn Aktivistin Kanerva / Jonna Markkanen & Jari Pölhö 75/2
mn Harmaahurstin Jennimari / Piia & Jani Heinilä 57/3
tn Domina / Janica Nurminen 10/1
EK
1. mn Giramin Elfrida / Kati Leppänen 35/1
gn Sonata A av Thargelion / Heidi Kailio 35/2
gu Eloisa Ralli / Erja Juvakka 15/1
mn Tämä On Iltatähti / Tarja Lamminen 15/2
IPO
1. mu Parendo Vinces Alexander / Krista Saari 80/4
mn Tämä On Iltatähti / Tarja Lamminen 10/1
FH
1. mu Mecberger Jukka Poika / Elina Will 82/5
mn Tämä On Iltatähti / Tarja Lamminen 10/1
PK-TULOKAS
1. mu Parendo Vinces Play The Game / Marja-Leena Hituri 33/5
ln Valkohampaan Lakumix / Anu Nuora 18/4
tn Hukkarullan Jämäkkä Justiina / Eija Kärkinen 16/2
mn No-How Hidden Star / Marika Siniluoto 6/1
mu Taikatalven Hornet Growler / Marja Tuominen 6/1
VALJAKKOHIIHTO
1. mu Toimiva Täsmäohjus / Ann-Mari Skutnabb 57/5
VESIPELASTUS
1. mn Pysäkin Fiona / Henna Syrjälä 70/3
mn Giramin Elfrida / Kati Leppänen 40/5
mn Aika Paha Annos / Janina Wallgren 15/4
PAIMENNUS
1. gn Workaholic Geah / Annika Keto 54/3
mn Mystery van de Vaardekenshoeven/Tuula Andersson 36/3
gu Apollo de Bruine Buck / Liisa Sarjanen 32/3
tn Flammeus Superstar / Tiina & Ann-Sophie Hotanen 22/2
gn Workaholic Kaylah / Annika Keto 16/1
gn Black Master’s Simply the Best / Hilkka Heiskari-Tuohiniemi 12/2
tn Flammeus Vihaajat Vihaa / T, A-S & V Hotanen 10/1
AGILITY
1. gu Finn Noir Jay-Z ”Zorro” / Kim Kurkinen 180/10
mn Jusard’s Burlesque ”Hilu”/ Kim Kurkinen 167/10
gu Eloisa Soturi ”Bolt” / Antti Kurvinen 159/10 (sij. 13)
tu Perfect Macho of Dark Brightness ”Rasta” / Susanna Kariniemi 154/10
tn Eloisa Uligaani / Tanja Lehto 150/10 (sij. 18)
gn Sonata A av Thargelion ”Kirma”/ Heidi Kailio 150/10 (27)
mn Frosty Forest Hot Shot ”Hotti”/ Jenna Hartikainen 150/10 (sij. 36)
mn Mecberger Naksu ”Sara” / Miia Lönnqvist 150/10 (61)
tn Mustanaamion Honey Moon ”Hani” / Tor Jansson 150 /10 ((79)
gn Black Master’s Join With Us ”Rita” / Noora Lagerstedt 147/10
gu Valkohampaan Guess I Am Guru ”Ami” / Anniina Jähi 130/10
mn Jusard’s Cruella ”Leia” / Kim Kurkinen 129 / 10 (sij.66)
mn Tammikallion Nougat ”Nuka” / Miia Lönnqvist 129/10
gu Finn Noir Marquis ”Ötökkä”/ Mari Kiuru 119/10
mn Tammikallion Suttura ”Kipu” / Janne Lönnqvist 116/10
tu Ketunpolun Kooky Dice ”Noppa” / Aino Lakiasuo 115/10
tn Off Line’s On Time / Vivian Slätis 111/10
gn Mieletön Meininki ”Hattis” / Heidi Kailio 103/10
gu Qojotes And I Do I Do ”Oivapoika” / Sari Lähteenmäki 95/10
tn Domina ”IP” / Janica Nurminen 90/8
tn Ketunpolun Keep the Faith ”Aamu” / Raija Kipinä 79/10
tn Dordilla Lucille ”Chi”/ Nina Petäsnoro 66/10
tn Cousin’s Venla Quick ”Ronja” / Tiina Vihavainen 65/9
gn Black Master’s Diamonds Are Forever / Sanna Lehtinen 42/7
gn Love Love Love av Vikholmen ”Chili” / Sari Kestilä 38/7
gn Black Master’s Keep On Dreaming ”Kitzi” / Juha Alenius 34/6
ln Smalltalk’s Bittersweet ”Pasi” / Tiina Hakkarainen 28/5
AGILITY TULOKAS
1. tn Mustanaamion Honey Moon ”Hani” / Tor Jansson 150 /10 (79)
gu Finn Noir Marquis ”Ötökkä”/ Mari Kiuru 111/10
tn Off Line’s On Time / Vivian Slätis 107/10
gn Mieletön Meininki ”Hattis”/ Heidi Kailio 103/10
gu Qojotes And I Do I Do ”Oivapoika” / Sari Lähteenmäki 99/10
tn Dordilla Lucille ”Chi”/ Nina Petäsnoro 75/10
gn Black Master’s Keep On Dreaming ”Kitzi” / Juha Alenius 36/6
ln Smalltalk’s Bittersweet ”Pasi” / Tiina Hakkarainen 30/5
TOKO-KOIRA
1. tu Flammeus U Should Know Me / Iida Rinne 84/5
tn Flying Orange de Haute Volee / Pernilla Tallberg 83/5
mu Kutinan Xuurvili / Eija Heinonen 78/5
gu Eloisa Talismaani / Minna Männistö 50/4
tn Macnillian You’ll Never Walk Alone / Pernilla Tallberg 29/5
gn Eloisa Syke / Erja Juvakka 24/3
tn Off Line’s On Time / Vivian Slätis 21/3
gn High-Spirited Cuutamo / Riika Tolonen 13/1
TOKO-TULOKAS
1. tn Macnillian You’ll Never Walk Alone / Pernilla Tallberg 1170/5
tn Dordilla Lucille / Nina Petäsnoro 648/4
mn Aika Paha Annos / Janina Wallgren 540/3
RALLY-TOKO
1. mu M’Herceg du Clan du Diable / Csilla Bakos 128/10
mu Kutinan Xuurvili / Eija Heinonen 123/10
tu Fantasy Fox Ashe / Annika Salo 107/10
gn Acmen Ember / Kaarina Sipilä-Kettunen 96/10
tu Macnillian Raise Me Up / Reija Mukkila 69/10
mn Aika Paha Annos / Janina Wallgren 53/9
tn Flying Orange de Haute Volee / Pernilla Tallberg 43/5
tn Macnillian You’ll Never Walk Alone / Pernilla Tallberg 34/6
tn Dordilla Lucille / Nina Petäsnoro 30/5
gu Finn Noir Marquis / Mari Kiuru 25/5
tn Off Line’s On Time / Vivian Slätis 22/4
tn Off Line’s Extradose / Marjo Törmänen 19/3
gn Tendance Badiane / Marjo Törmänen 19/3
mn Mystery van de Vaardekenshoeven/Tuula Andersson 15/3
mn Frosty Forest Hot Shot / Jenna Hartikainen 13/2
ln Roughrags Tingeling / Tiina Hakkarainen 5/1
mn Black Master’s Asta Anna Palaa / Sinikka Koskiluoto 4/2
tn Black Master’s Ocean-Luxury / Jari Savolainen 4/2
mn Suhteellisen Vauhko / Tiina Hakkarainen 3/1
ln Smalltalk’s Bittersweet / Tiina Hakkarainen 1/1
RALLY-TOKO TULOKAS
1. mu M’Herceg du Clan du Diable / Csilla Bakos 128/10
tu Macnillian Raise Me Up / Reija Mukkila 69/10
mn Aika Paha Annos / Janina Wallgren 53/9
gu Willow Creek Yack / Kati Kettunen 47/8
tn Macnillian You’ll Never Walk Alone / Pernilla Tallberg 34/6
mn Suhteellisen Kirppu / Satu Kiljain 25/5
mn Hotimpi Vimma-Justiina / Jenna Hartikainen 15/3
ln Roughrags Tingeling / Tiina Hakkarainen 5/1
mn Black Master’s Asta Anna Palaa / Sinikka Koskiluoto 4/2
tn Black Master’s Ocean-Luxury / Jari Savolainen 4/2
mn Suhteellisen Vauhko / Tiina Hakkarainen 3/1
ln Smalltalk’s Bittersweet ”Pasi” / Tiina Hakkarainen 1/1
VETERAANI
1. gu Marmara Unbelievable Rascal / Pilvi Paavola-Pehkonen 50/9
1. mn Taikatalven Joliefleur du Terril des Loups / Hanne Juutinen & Sakari Joenväärä 50/10
gn Faida van’t Sparrebos / Merja Areva 48/10
tu Dumle Diplomat von Virunique / Niina Hyvärinen & Päivi Karhu 46/10
tn Flammeus Get Up / Susan Suojanen 43/9
tn Flammeus Freya Pretty / Tiina & Jarno Hotanen & Vesa Lehtonen 40/8
tn Mustantuiskun Leanne-Xandree 7 Merja & Teijo Mäkelä 35/7
gn Redion Gonzesse / Sari Laaksonen 35/7
tn Daim Diamant von Virunique / Niina Hyvärinen & Päivi Karhu 31/7
gn Black Master’s Zweet Zircon / Marko & Ira Pesonen 23/5
ln Roughrags Tingeling / Tiina Hakkarainen 20/3
gn Black Master’s Angel of Mercy / Kaarina Kähönen 18/3
tn Flammeus Queen of the Rings / Susan Suojanen 10/2
gn Black Master’s Diamonds Are Forever / Sanna Lehtinen 8/2
gu Black Master’s Damn Good Times / Kaisa Hakanen 5/1
PENTU
1. u Mescalero of Black Magic’s Castle / Dina Johansson 35/7
tn Kuunsirpin Endless Love / Anita Riihelä 30/5
gn Donatrix Gemma Gentiane / Anne Auer 20/4
mn Black Master’s Cuulas Lumimaan Lulu/ Katja Miettunen 15/3
tu Flammeus Enemmän Kuin Valmis / Laura Ojala 10/2
lu Laurent Filippe Joli de Feja / Tiina Hakkarainen 10/2
gn Qojotes Candy Storm / Viivi Kautto 10/2
gn Black Master’s Truly Madly Deeply / Marko & Ira Pesonen 6/2
gn Aronillan Grande Amore / Tarja Sorsa 5/1
mn Black Master’s Cyllin Cuuma Gimma / R Salmi & V Väisänen 5/1
ln The Curly Flammeus Superstar Da Casa Mont’Alves / Tiina & Ann-Sophie Hotanen 5/1
mu Black Master’s Cami Kilpa Urheilija / Kari Tani 3/1
mu Black Master’s Covin Comee Rokkari / J Pohjola & T Nurmi 3/1
gu Black Master’s To repel Ghosts / Mari Pellinen 3/1
LAATUKOIRA
1. tn Flammeus U Make Me Love / Tarja Sorsa 42/36
gu Apollo de Bruine Buck / Liisa Sarjanen 25/15
tu Dumle Diplomat von Virunique / Niina Hyvärinen & Päivi Karhu 21/15
gn Black Master’s I’m So Hot / Marko & Ira Pesonen 20/14
mn Taikatalven Joie de Soleil / Hanne Juutinen 18/12
mn Taikatalven Joliefleur du Terril des Loups / Hanne Juutinen & Sakari Joenväärä 17/13
mn Taikatalven Kalahari Desert Rose / Maarit Novaky 17/13
tn Daim Diamant von Virunique / Niina Hyvärinen & Päivi Karhu 16/12
gn Faida van’t Sparrebos / Merja Areva 16/12
tn Flammeus Superstar / Tiina & Ann-Sophie Hotanen 16/12
mu Taikatalven Felix Felicis / Anne Vanhala 15/5
gu Flammeus Parasta Just Nyt / Noora Lehtimäki 13/9
mu Taikatalven Jupiter Crash M & K Raisiola 13/9
tn Flammeus Freya Pretty / Tiina & Jarno Hotanen & Vesa Lehtonen 13/11
tu Flammeus Luupilla Mun Korvissa / Laura Ojala 12/8
tn Flammeus Get Up / Susan Suojanen 12/12
tn Mustantuiskun Leanne-Xandree /Merja & Teijo Mäkelä 12/12
gn Black Master’s Diamonds Are Forever / Sanna Lehtinen 9/3
ln Roughrags Tingeling / Tiina Hakkarainen 9/3
mu Taikatalven Firecracker / K & M Raisiola 9/3
gn Workaholic Kaylah / Annika Keto 9/3
gn Black Master’s Truly Madly Deeply / Marko & Ira Pesonen 9/5
gn Black Master’s Angel of Mercy / Kaarina Kähönen 9/5
gu Tin Man av Vikholmen / Sari Kestilä 8/6
gn Redion Gonzesse / Sari Laaksonen 8/8
gn Casyka’s Ysis / Ritva Salmi 7/7
gu Black Master’s The Night Sky / Kaisa Hakanen 6/2
gn Redion Nacre / Sari Laaksonen 6/4
mn Winalmik’s Jelly Belly / R Salmi & S Ranta 6/4
mn Now-How Hidden Star / Marika Siniluoto 8/6
mn Xilly’s Kaunis Weera / M & T Mäkelä 7/7
gn Black Master’s Zweet Zircon / Marko & Ira Pesonen 6/6
gu Black Master’s Quick Like a Flash / A & T Turunen 5/3
tn Flammeus Vihaajat Vihaa / T, A-S & V Hotanen 5/3
gu Jackpot di Torre D’Arese / R Salmi & K Hakala 5/3
gu Black Master’s Damn Good Times / Kaisa Hakanen 4/2
tu Flammeus Enemmän Kuin Valmis / Laura Ojala 4/2
gu Redion Ordonne / Tea Numminen 4/4
gu Black Master’s Really Love You / Johanna Mannonen 3/1
tn Flammeus Queen of the Rings / Susan Suojanen 3/1
gu Black Master’s To repel Ghosts / Mari Pellinen 3/3
tu Flammeus Shake Before Use / Susan Suojanen 3/3
mn Tämä on Jutunjuoni / Susan Suojanen 3/3
gn Black Master’s Mystery of Love / Sanna Ristolainen 1/1
tn Black Master’s Priya Olympia / 1/1
gn Qojotes Candy Storm / Viivi Kautto 1/1
gu Revloch Iniesta / R Salmi & M Pelkonen 1/1
ln Smalltalk’s Bittersweet / Tiina Hakkarainen 1/1
mu Taikatalven Hornet Growler / Marja Tuominen 1/1
NÄYTTELYKOIRAT
GROENENDAEL
1. gu Apollo de Bruine Buck / Liisa Sarjanen 65/10
gu Flammeus Parasta Just Nyt / Noora Lehtimäki 26/4
gu Marmara Unbelievable Rascal / Pilvi Paavola-Pehkonen 24/5
gn Faida van’t Sparrebos / Merja Areva 19/4
gn Black Master’s I’m So Hot / Marko & Ira Pesonen 17/4
gn Workaholic Kaylah / Annika Keto 16/1
gn Redion Gonzesse / Sari Laaksonen 15/3
gn Tempranillo Twist of Fate / Tuula Andersson 15/3
gn Casyka’s Ysis / Ritva Salmi 11/3
gu Redion Ordonne / Tea Numminen 11/3
gn Black Master’s Angel of Mercy / Kaarina Kähönen 10/2
gu Tin Man av Vikholmen / Sari Kestilä 10/2
gn Love Love Love av Vikholmen / Sari Kestilä 8/2
gu Black Master’s Quick Like a Flash / A & T Turunen 5/1
gu Black Master’s To repel Ghosts / Mari Pellinen 5/1
gu Qojotes And Take A Chance On Me /Anne Auer 5/1
TERVUEREN
1. tn Flammeus U Make Me Love / Tarja Sorsa 105/10
tn Flammeus Superstar / Tiina & Ann-Sophie Hotanen 53/7
tu Flammeus Luupilla Mun Korvissa / Laura Ojala 25/6
tu Dumle Diplomat von Virunique / Niina Hyvärinen & Päivi Karhu 20/6
tu Figaron Quintero / Kaija Säkkinen 18/3
tn Daim Diamant von Virunique / Niina Hyvärinen & Päivi Karhu 14/2
tn Flammeus Get Up / Susan Suojanen 11/3
tn Mustantuiskun Leanne-Xandree / Merja & Teijo Mäkelä 10/2
tu Flammeus Shake Before Use / Susan Suojanen 6/2
tn Flammeus Vihaajat Vihaa / T, A-S & V Hotanen 5/1
tn Black Master’s Priya Olympia / 3/1
tn Quicc’s Talentte Guentte / Anne Auer 3/1
MALINOIS
1. mn Taikatalven Kalahari Desert Rose / Maarit Novaky 56/10
mn Taikatalven Joliefleur du Terril des Loups / Hanne Juutinen & Sakari Joenväärä 43/8
mu Taikatalven Firecracker / K & M Raisiola 30/3
mu Taikatalven Felix Felicis / Anne Vanhala 25/4
mn Now-How Hidden Star / Marika Siniluoto 24/5
mu Taikatalven Jupiter Crash M & K Raisiola 19/5
mn Taikatalven Haute Couture / S Joenväärä & m Lavikainen 18/2
mn Taikatalven Joie de Soleil / Hanne Juutinen 18/4
mu Taikatalven Felix Felicis/ Anne Vanhala 16/4
mn Xilly’s Kaunis Weera / M & T Mäkelä 15/3
mu Taikatalven Kissing the Sky / Tiina Sivander 14/3
mn Tämä on Jutunjuoni / Susan Suojanen 11/3
mu Faruk Alta Escuela / Marika Siniluoto 5/1
mu Taikatalven Hornet Growler / Marja Tuominen 5/1
mu Taikatalven Dreamweaver / / Hannele Lehtonen 3/1
LAEKENOIS
1. ln Roughrags Tingeling / Tiina Hakkarainen 32/3
ln Smalltalk’s Bittersweet / Tiina Hakkarainen 3/1
JALOSTUSKOIRA
1. gn Black Master’s Unreal Lady / Suvi Saarinen 32.1 (289/9)
mn Hippie du Hameau St-Blaise / Ritva salmi & Kati Kämppi 31.18 (499/16)
gn Black Master’s Tail Twister / Marko & Ira Pesonen 30.77 (338.5 / 11)
gn Black Master’s Angel of Mercy / Kaarina Kähönen 30 (240/8)
tn Black Master’s Instant Fame Ritva Salmi & Jari Numminen 29.25 (409.5/14)
gn Picxie de Lescaut / Erja Juvakka 27.76 (527.5/19)
mn Kiosan’s Omea / Katja Miettunen 27.29 (191/7)
gn Tuulimustan Zephyrienne / Merja Areva 27.05 (270.5/10)
gn Black Master’s Girl Can Rock / Ritva Salmi & Pauliina Maunula 21 (210/10)
gu Revloch Iniesta Ritva Salmi & Minna Pelkonen 13,27 (146/11)
gn Black Master’s Dreaming of You / Sanna Ristolainen 10 (70/7)
mn Frosty Forest Hot Shot / Jenna Hartikainen
KASVATTAJA
1. Black Master’s / Ritva Salmi 40.3 (4760/118)
Eloisa / Erja Juvakka 39.76 (1670/42)
Tuulimustan / Merja Areva 38.9 (506/13)
Salamantelin / Katja Miettunen 34.23 (445/13)

 
 

Evästeet

Tämä sivusto käyttää evästeitä tallentaakseen tietoja koneellesi.

Hyväksytkö evästeiden käytön?